program da l’on

14 avuost 20231. di da l’on da scoula 2023/24
24 & 25 avuost 2023proget da cuorsa d’orientaziun sCOOL a Sent (3.-6 avla classa)
21 avuost 2023sairadas da genituors da las singulas classas (invids da las persunas d’instrucziun da classa seguan)
28 avuost 2023il pulizist riva in scoulina
12 settember 2023spassegiada d’utuon
21 settember 2023Schule meets Hockey 13:30-15.30 Gurlaina scoulina e 1.-3. classa
4 october 2023rapreschantaziun Classica in classa 1. – 4. classa, Scuol (avantmezdi)
5 october 2023magistras da scoulina scolaziun interna (uffants da scoulina han liber)
6 october 2023inscunter magistraglia Scuol – Samigniun (ingün’instrucziun pella 4. – 6avla la davomezdi)
31 october-
21 november 2023
1. bloc da nodar 4.-6. classa (avantmezdi)
eivna 43maila da pausa
26 october 2023Coppa Engiadina (4.-6. classa)
2 november 2023daintist scoulina e 1.-6 avla classa (avantmezdi)
9 november 2023di da futur naziunal per scolaras e scolars da la 5.-6. classa
13 november 2023di da las portas avertas
5 december 2023chüra da daints cun duonna Claudia Rest
22 december 2023Nadal da scoula
      schner 2024eivna da scoula da skis scoulina
invierndis da sport
schner 2024discuors da semester cun scolaras/scolars e genituors
     26 schner 2024attestats e finischun dal prüm semester, decisiun provisorica s-chalin ot
3 favrer 2024Schüschaiver
  13 favrer 2024examens da gimnasi 6. classa
1. marz 2024Talocs
2 marz 2024Chalandamarz
11 marz 2024liber da Chalandamarz
dals 12 marz 2024maila da pausa
12/13 marz 2024Netpathie in scoula (12 marz a las 19:00 sairada da genituors)
14 marz 2024dis da skis (data da reserva 21 marz 2024)
12 marz/avrigl 2024bloc da nodar pella scoulina e la 1.- 3. classa
26 marz 2024visita a l’instituziun MOVIMENTO (4.-6avla classa)
    15 avrigl 2024decisiun definitiva a reguard reala e secundara per uffants da la 6. classa
15 avrigl 2024controlla da la vezzüda dals uffants da scoulina fin 6avla classa (Claudio Optica/chasa da scoula)
24 avrigl 2024di da scolaziun per tuot las persunas d’instrucziun dal cumün da Scuol (ils uffants han liber tuotta di)
29 avrigl fin 3 mai 2024program CHILI 4.- 6avla classa (sairada da genituors 30 avrigl a las 19:00)
21 mai 2024fotograf in scoula
mai/gün 20242. bloc da nodar 4.-6. classa
3 fin ils 7 güneivna da proget
mai-gün 2024spassegiada da prümavaira

*il program da l’on vain adattà tenor bsögn ed actualisà regularmaing